, | tagi: Bułgaria, Bułgaria 2017, Lato 2017, Turcja, Rumunia, wycieczki objazdowe

WYCIECZKA OBJAZDOWA
9 DNI
W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:
-ORADEA
-ALBA IULIA
-ZŁOTE PIASKI
-WARNA
-AŁADŻA
-NESEBER
-ISTANBUŁ
-BUKARESZT
-BRAN
-BRASZOW

PROGRAM

1 DZIEŃ: wyjazd w godzinach wieczornych: 23.00 Katowice. Przejazd w kierunku Rumunii i Bułgarii.

2 DZIEŃ: przyjazd do Oradea i krótki spacer po Starym Mieście. Następnie przyjazd w okolice Alba Iulia. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po Alba Iulia.

ALBA IULIA - miasto będące dawną stolicą Siedmiogrodu (Transylwanii), stanowi prawdziwą gratkę dla amatorów historii, a szczególnie dla miłośników dawnych twierdz. Miasto znane jest również z produkcji doskonałych win. W mieście zobaczyć można m.in.: twierdzę Alba Karolina z katedrą rzymskokatolicką p.w. św. Michała oraz z grobowcem księcia Jana Hunyady i królowej Izabelli Jagiellonki, XVIII-wieczna biblioteka Battyaneum z rzadkimi manuskryptami, renesansowe pałace Miclosza i Apora.

3 DZIEŃ: śniadanie, przyjazd do Złotych Piasków. Po drodze spacer po Sibiu:

SIBIU
- dawniej znane pod nazwą Hermannstadt. W XIV wieku miasto było ważnym centrum handlu europejskiego a także skrzyżowaniem szlaków pocztowych biegnących na wschód do Turcji, Persji i Chin. W mieście znajdziemy takie zabytki jak: starówka z Dużym i Małym Rynkiem, magistrat, Stary Ratusz, muzeum księcia Brukenthala i schody Fingerling, plac Huet, Prawosławna Cerkiew Metropolitalna św. Trójcy.

Przejazd do Złotych Piasków.
Zakwaterowanie w hotelu, pobyt z All Inclusive (pierwsze świadczenie: kolacja), nocleg.

ZŁOTE PIASKI - jeden z najpopularniejszych i najbardziej znanych kurortów w Bułgarii, tętniący życiem przez całą dobę. Piękna, długa i piaszczysta plaża, zjeżdżalnie wodne, liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, korty tenisowe, mini-golf, park linowy, kasyna, mnóstwo dyskotek, barów, restauracji zapewniają moc rozrywek zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

4 DZIEŃ: śniadanie. Wycieczka Warna i Monastyr Aładża (półdniowa) lub wypoczynek i plażowanie w Złotych Piaskach.

WARNA- to największe miasto bułgarskiego wybrzeża i letnia stolica Bułgarii. Miasto nowoczesne,
ale i pełne zabytków, z pięknym parkiem morskim, licznymi muzeami. Tutaj na obrzeżach miasta znajduje się także mauzoleum polsko-węgierskiego króla Władysława Warneńczyka, który poległ pod Warną, w roku 1444 w bitwie z Turkami,a także Kamienny Las - fantazyjne formy skalne wysokości nawet 6-12 metrów, które powstały 50 milionów lat temu! W centrum oprócz spaceru po sklepach warto odwiedzić cerkiew katedralną Najświętszej Marii Panny,a na zakupy udać się do Grand Mall Varna - największej galerii handlowej w Warnie.

AŁADŻA - nieco ponad 2 km od Złotych Piasków, znajduje się średniowieczny skarb - monaster skalny. Pierwsze ślady bytności w tej okolicy pochodzą z IV w. n.e.

Powrót do hotelu, dalszy pobyt z All Inclusive, nocleg.

5-6 DZIEŃ: wycieczka Istambuł, z wyżywieniem HB

ISTAMBUŁ – największe i najludniejsze miasto Turcji. Jest jednocześnie jedną z najbardziej interesujących światowych metropolii, choćby z uwagi na fakt że leży na dwóch kontynentach. Dawniej należał do najbogatszych miast na świecie. To właśnie tutaj krzyżowały się szlaki handlowe prowadzące przez Azję i Afrykę do Europy. Dlatego też - z uwagi na tak bogatą historię miasta - w Istambule znajdziemy mnóstwo interesujących miejsc i zabytków, m.in.: Hagia Sophia, Pałac Topkapi, Hipodrom, Błękitny Meczet czy zabytkowe dzielnice wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

6 DZIEŃ:
śniadanie, wykwaterowanie, czas na zakup pamiątek w Istambule.
Powrót do Złotych Piasków na kolację.

7 DZIEŃ: śniadanie. Wypoczynek z All Inclusive. Nocleg.

8 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Rumunii.
Zwiedzanie Bukaresztu i Branu

BUKARESZT- stolica Rumunii, nazywany często Paryżem Wschodu z uwagi na kosmopolityczną architekturę. Obecnie stanowi centrum usługowo-przemysłowe kraju. Pomimo ogromnych zniszczeń, jakich miasto doznało w czasie II Wojny Światowej oraz pomimo rządów Nicolae Ceausescu podczas których doszło do przebudowy Bukaresztu niszcząc przy okazji 20% zabudowy starówki z ponad 20-toma cerkwiami, pozostało w mieście sporo zabytków i atrakcji, nierzadko ukrytych wśród socrealistycznej zabudowy lat powojennych, np. Łuk Triumfalny, cerkiew Cretulescu, Pałac Parlamentu, Ateneum Rumuńskie – siedziba Filharmonii, Plac Rewolucji

BRAN - niewielka miejscowość w centralnej Rumunii, leżąca w górzystym terenie pomiędzy dwoma masywami Karpat Południowych. Tutaj znajduje się malowniczy zamek, wzniesiony przez królów węgierskich w XIV wieku, w którym - wg legendy - urzędował książę Wład Palownik, będący pierwowzorem księcia Drakuli.

Nocleg tranzytowy z HB w okolicach Braszowa.

9 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Polski. Powrót na miejsce zbiórki.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

8 noclegów (2 x Rumuna, 4 x Bułgaria, 2 x Turcja),
- przejazd nowoczesnym autokarem,
- opieka licencjonowanego pilota wycieczek podczas całej imprezy,
- ubezpieczenie NNW, KL, OC i bagażu wg Warunków Uczestnictwa,
- wyżywienie (zgodnie z programem) - w Złotych Piaskach All Inclusive Light, w Rumunii HB, w Turcji HB:
Bułgaria:
All inclusive light: śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu. Popołudniowa przekąska. Napoje bezalkoholowe 10:30-22:00 bez ograniczeń . Lokalne napoje alkoholowe bez ograniczeń w godz. 14:30-18:00 oraz 20:00-22:00.
Rumunia:
śniadanie, obiadokolacja (serwowana), napoje za dodatkową opłatą
Turcja:
śniadanie, obiadokolacja (serwowana), napoje za dodatkową opłatą
- realizacja programu

 

OPŁATY OBOWIĄZKOWE

Wiza turecka: ok. 20-30 USD lub ok. 15-25 Euro.

Turyści mogą nabyć wizę turystyczną w następujący sposób:
- przed wyjazdem E-wiza - 15 euro lub 20 USD,
- na granicy - 25 euro – 30 USD,
Minimalna ważność paszportu do uzyskania wizy wynosi 180 dni od daty wjazdu do Turcji.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 40-50 Euro), wizy tureckiej, innych świadczeń nie zawartych w programie.
UWAGA: WYMAGANY WAŻNY PASZPORT !!!

 

ZŁÓŻ WSTĘPNE ZAMÓWIENIE PRZEZ TELEFON

Zapraszamy do naszego salonu sprzedaży.
Bezpłatny Parking dla klientów pod biurem.

Osiedle Nowiny
ul. Dabrówki 11 F
44-210 Rybnik
biuro@pewne-wakacje.eu
tel. 32 323 14 33
tel. 517 237 448