, | tagi: Pielgrzymka, Litwa, Łotwa, Estonia, autokar

LITWA – ŁOTWA – ESTONIA - HELSINKI
TROKI-WILNO-RUNDALE-TARTU-TALLIN-HELSINKI-RYGA-GÓRA KRZYŻY-CYTOWIANYSZYDŁOWO-
KOWNO-AUGUSTÓW-rejs statkiem SZLAKIEM PAPIESKIM


Pielgrzymka 16.09 – 24.09.2017     2070 z ł

 

 

 

 

Dzień 1
16.09 (sobota) Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdu. Przyjazd do Wilna wieczorem, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2
17.09 (niedziela) Śniadanie. Wyjazd do TROK i zwiedzanie: malowniczy Średniowieczny Zamek Gotycki położony na wyspie jeziora Gelwe, Cerkiew Prawosławna Narodzenia Przeczystej Bogurodzicy ze słynącym łaskami obrazem Matki Boskiej Trockiej, Kościół Farny pod wezwaniem Nawiedzenia Najświetniejszej Maryi Panny, ruiny drugiego zamku tzw. lądowego: Zamek na Półwyspie. Powrót do WILNA i zwiedzanie wileńskiej starówki wpisanej na listę UNESCO: Ostra Brama, Świątynia Unicka, Cerkiew Świętego Ducha, Kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego Jezus Miłosierny, Uniwersytet Wileński (z zewnątrz), Plac Kataralny, Kościół św. Anny i Bernardynów, najpiękniejszy Kościół Piotra i Pawła, Cmentarz na Rossie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
18.09 (poniedziałek) Po śniadaniu przejazd do RUNDALE, zwiedzanie wspaniałego Pałacu Barokowego porównywanego z francuskim Wersalem, spacer ogrodzie. Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4
19.09 (wtorek) Śniadanie. Przejazd do TARTU (drugie co do znaczenia miasto w Estonii), zwiedzanie: Plac Ratuszowy, Ratusz, Krzywa Wieża, Luterański Kościół św. Jana, Uspienski Sobór z XVIII w., Katedra, Most Anielski i Most Diabelski, Fontanna Studenckiego Pocałunku. Przejazd do Tallina, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.Dzień 5
20.09 (środa) Śniadanie. Zwiedzanie TALLINA: Górne Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek parlamentu Estonii, Kościół Luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.inn. Wysoki Herman i Gruba Małgorzata. Dolne Miasto. Średniowieczne ulice: Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 r. Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, Kościół św. Olafa. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6
21.09 (czwartek) Na śniadanie suchy prowiant, przejazd na prom, zaokrętowanie i wypłynięcie do Helsinek. Śniadanie na promie, zwiedzanie HELSINEK: przejazd do Soboru Uspienskiego i zwiedzanie świątyni, przejazd do Kanavaterminaali, przepłynięcie tramwajem morskim na Suomenlinna - największa na Bałtyku twierdza obronna, piesze zwiedzanie fortyfikacji, powrót do miasta, spacer po Kouppatori. Panoramiczne (z autokaru) zwiedzanie historycznego centrum miasta: Plac Senacki z Katedrą Luterańską, Esplandi, Terminal Olimpijski, Park Kaivopuisto, przejazd nadbrzeżem, pchli targ, Bulevardi, ul. Mannerheima, teatr Szwedzki, Stockmann, Pomnik Mannerheima, Kościół w skale, Cmentarz Hietalahti, Pomnik Sybeliusa, Stadion Olimpijski, Opera Narodowa, Finlandia talo, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Główny Dworzec Kolejowy, Teatr Narodowy, Muzeum Ateneum. Przejazd do Portu, zaokrętowanie i przeprawa promem do Tallina, obiadokolacja na promie, przejazd na nocleg do hotelu.

Dzień 7
22.09 (piątek) Po śniadaniu wyjazd do RYGI, zwiedzanie: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych z Domem Wagi, zespół średniowiecznych tzw. Trzej Bracia, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Koci Dom, Katedra Domska, Kościół św. Jakuba, Budynek Parlamentu, Pomnik Wolności. Panorama ryskiej starówki z drugiego brzegu Dźwiny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8
23.09 (sobota) Po śniadaniu przejazd do Augustowa. Po drodze krótkie zwiedzanie (z zewnątrz) obiektów sakralnych: GÓRA KRZYŻY k. Szawli, CYTOWIANY i SZYDŁOWO, następnie przejazd przez KOWNO do Augustowa, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8
24.09 (niedziela) Śniadanie, przejazd do portu w Augustowie, rejs statkiem do Studzienicznej tzw SZLAKIEM PAPIESKIM, powrót do portu i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w godz. nocnych
W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów , oraz lokalnych zarządzeń.
przejazd autokarem, 8 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, 8 śniadań, 8 obiadokolacji, obsługę pilota - przewodnika, ubezpieczenie rozszerzone KL + NNW + choroby przewlekłe + bagaż, prom do Helsinek, rejs statkiem do Studzienicznej Szlakiem Papieskim, opłatę na turystyczny fundusz gwarancyjny.
 

 

ZŁÓŻ WSTĘPNE ZAMÓWIENIE PRZEZ TELEFON

Zapraszamy do naszego salonu sprzedaży.
Bezpłatny Parking dla klientów pod biurem.

Osiedle Nowiny
ul. Dabrówki 11 F
44-210 Rybnik
biuro@pewne-wakacje.eu
tel. 32 323 14 33
tel. 517 237 448