, | tagi: LAST MINUTE, autokar, Węgry

WĘGRY BASENY TERMALNE I NIE TYLKO …
MISKOLC TAPOLCA – BOGACS - EGER – Dolina Pięknej Pani – Park narodowy Aggletek


15.06 - 18.06.2017     800 z ł

WSZYSTKO W CENIE!

 

 

 

Opis
IMPREZA BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW
Jest taki kraj, w którym jest równie ciepło jak we Włoszech, a wina są równie dobre jak we Francji.
15.06. czwartek  Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Słowację, przyjazd do MISKOLCA, kolacja i nocleg. Dla chętnych spacer nocny do zabytkowego centrum Miskolca- Wzgórze Avasz na którym znajdują się stare piwnice winiarskie liczące od 300 do 400 lat. Zbocze wzgórza Avasz jest unikalnym miejscem w Europie z 900 piwnicami i domami winiarskimi.
16.06. piątek Po śniadaniu, kąpiel w bajkowych grotach TAPOCY. Są to baseny jaskiniowe i stanowią jeden z najbardziej oryginalnych kompleksów basenów na Węgrzech. Jego specyfiką jest lokalizacja w skalnych korytarzach i grotach. Wrażenia są niesamowite, co jakiś czas na głównym szlaku jaskiniowych korytarzy tworzących okrąg włączana jest rwąca rzeka, w jednej z grot ze ściany na wysokości ok. 3 m wypływa kilka naturalnych biczy wodnych, w innej jest przyciemnienie a na suficie wyświetlane są światełka tworzące wrażenie mini-planetarium ... Oprócz pływania i chodzenia w wodzie w samych jaskiniach, można jednym z korytarzy wyjść na zewnątrz i są tam także baseny z bulgoczącą wodą. Radioaktywne wody uzdrowiska, zawierające jod, brom i potas, o temp. 28-35 C leczą schorzenia stawów, kręgosłupa, nerwobóle, choroby układu oddechowego, trawiennego i żołądka oraz ogólne zmęczenie organizmu, bowiem woda działa bardzo odprężająco. Łącznie na terenie kąpieliska jest siedem basenów, dwa na wolnym powietrzu i pięć w grotach. W godz. południowych przejazd do BOGACS, popularnej wśród Polaków miejscowości z wodami termalnymi, degustacja wina w tradycyjnej na Węgrzech piwnicy z omszonymi ścianami, które tworzą właściwy klimat do dojrzewania wina. Przyjazd do EGERU (fantastyczne do zwiedzenia barokowe miasteczko), zakwaterowanie w hotelu ,,Mineret w centrum miasta, kolacja w Csardzie przy muzyce cygańskiej, nocleg.17.06. sobota po śniadaniu zwiedzanie egeru
Muzeum Marcepana, Mineret, Zamek (z zewnątrz), Plac Dobo, Kościół Minorytów. Kąpiel w basenach termalnych: obok wielkiej hali wyrasta tam wieża, niczym przy średniowiecznej katedrze. Nic dziwnego, że miejscowi nazywają ten ekscentryczny, ale imponujący budynek Świątynią pływania. Degustacja wina w Dolinie Pięknej Pani: dolina usiana jest malowniczymi piwnicami, a właściwie jaskiniami - winiarniami, kolacja. Po kolacji dla chętnych dyskoteka, nocleg.18.06. niedziela po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do parku narodowego aggletek (unesco)
nietuzinkowe miejsce, podziemny świat zjawisk krasowych. Bujność zachowanych form skalnych oraz sprzyjające warunki naturalne tworzą jedno z najpiękniejszych miejsc na Węgrzech. Oprócz krajobrazów znajdziemy tu również rozliczną ilość jaskiń i grot, w tym najpopularniejszą z nich - jaskinię Baradla. Przejazd przez Słowację, przerwa i możliwość posiłku. Powrót do Polski wieczorem.
W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

 

W CENIE:
przejazd autokarem, 3 noclegi, 3 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiadokolacja przy muzyce cygańskiej, 2 wstępy na baseny termalne, zwiedzanie jaskiń, wstęp na dyskotekę, ubezpieczenie KL+NNW+ choroby przewlekłe+bagaż, opieka pilota - przewodnika, opłatę na turystyczny fundusz gwarancyjny.

 

 

 

ZŁÓŻ WSTĘPNE ZAMÓWIENIE PRZEZ TELEFON

Zapraszamy do naszego salonu sprzedaży.
Bezpłatny Parking dla klientów pod biurem.

Osiedle Nowiny
ul. Dabrówki 11 F
44-210 Rybnik
biuro@pewne-wakacje.pl
tel. 32 323 14 33
tel. 517 237 448