, | tagi: Lato 2017, Albania, autokar

Hotel DIVJAKA RESORT ****
ALBANIA  - AUTOKAREM - 12 dni


GRATIS : wycieczka TIRANA + DURRES w cenie !

 

 

 

 

Położenie
Miejscowość Divjaka posiada jedną z najpiękniejszych plaż w Albanii. Płytkie morze stanowi idealne miejsce na relaksujący wypoczynek dla całej rodziny, na turystów czeka 15 km białego piasku otoczonego sosnowym lasem.
W Divjace znajduje się największa laguna Albanii - Laguna e Karavastasë. Oddziela ją od morza wąska piaszczysta mierzeja, porośnięta częściowo lasami sosnowymi. Cały teren wybrzeża od ujścia rzeki Shkumbin aż po ujście Semanu objęto ochroną jako Park kombëtar „ Pisha Divjakës” . Park ten zajmuje powierzchnię przeszło 22 230 ha. Teren ten jest również chroniony w ramach konwencji ramsarskiej czyli porozumienia międzynarodowego o ochronie obszarów wodno-błotnych i środowiska życia ptaków wodnych.
Główna laguna, wokół której rozpościera się park ma powierzchnię ponad 4 tyś. ha, a jej głębokość wynosi zaledwie 1,5m. Na terenie Pisha Divjakës można poruszać się prawie bez żadnych ograniczeń. W czasie wędrówek możemy spotkać różne ptaki m.in. pelikany kędzierzawe, kormorany małe, dzięcioły zielone oraz dzikie zwierzęta takie jak lisy, żółwie greckie, błotne i kaspijskie, zdziczałe bawoły domowe.

Opis
Obiekt położony w dużym ogrodzie (ok. 3500 m2), otoczony lasem sosnowym. Na terenie obiektu restauracja, bar, pizzeria, recepcja, kantor wymiany walut (w recepcji), boisko do siatkówki i koszykówki, tenis, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia rowerów, parking, internet Wi-Fi. Ośrodek posiada prywatną plażę z bezpłatnymi parasolami i leżakami. Do centrum miasta ok. 4 km, w pobliżu bary, restauracje.

Plaża
ok. 150-170 m od hotelu znajduje się Divjaka Beach (plaża otwarta).
Hotel posiada również swoją prywatną plażę (na jednej z pobliskich małych wysepek). Przy hotelu wybudowany jest mostek którym można przejść na tą plażę, leżaki i parasole na plaży bezpłatnie.
W pobliżu jest również słynna Karavasta Lagoon gdzie turyści mogą przejść do Pelican Island.Typ zakwaterowania
Pokoje dwuosobowe wyposażone w łazienkę, klimatyzację, TV SAT, telefon, Wi-Fi, balkon. Możliwość jednej dostawki.
Na życzenie (za dopłatą) - pokoje z widokiem w kierunku morza.Wyżywienie
HB
- śniadania - bufet (m.in. kawa, herbata, mleko, masło, dżem, ser, jajka, naleśniki, kiełbaski itp.),
- obiadokolacje - przekąska (m.in. sałtaka, grilowane warzywa, sery itp), danie główne (m.in. ryba/filet z kurczaka/wołowina lub wieprzowina, spaghetti, risotto, zupa itp), deser lub owoce, woda.Transport
Przejazd komfortowym autokarem (toaleta, barek, klimatyzacja), pod opieką przedstawiciela biura - stewarda. Wyjazdy z miejscowości - Katowice, Gliwice, Tychy, Pszczyna, Bielsko Biała, Cieszyn, Żory, Rybnik, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój. Za dopłatą - transfery z innych miast wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy/Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię, Albanię lub Czechy/Słowację, Austrie, Słowenię, Chorwację i Czarnogórę.


Program
1 DZIEŃ - wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (transfery z miast położonych poza trasą przejazdu autokaru - za dopłatą).
2 DZIEŃ - przyjazd na miejsce w godz. popołudniowych, czas wolny, zajmowanie pokoi, obiadokolacja, nocleg.
3-10 DZIEŃ - plażowanie, wypoczynek, dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (odpłatnie).
11 DZIEŃ - śniadanie, opuszczenie pokoi (do godz. 9.00), czas wolny, wyjazd w drogę powrotną w godzinach południowych.
12 DZIEŃ - przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

świadczenia zawarte w cenie
- 9 noclegów,
- 9 śniadań,
- 9 obiadokolacji,
- przejazd autokarem,
- opieka polskiego rezydenta,
- ubezpieczenie Signal Iduna,
- wycieczka fakultatywna w cenie - Tirana + Durres.

Cena nie zawiera
- napojów do obiadokolacji,
- świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Zniżki
3 osoba na dostawce, zniżki -
- dziecko 2 - 4.99 lat - opłata stała 295 zł/os.
- dziecko 5 - 11,99 lat - zniżka - 400 zł/os.
- osoba powyżej 12 lat - zniżka - 300 zł/os.

Opłaty obowiązkowe
Płatne przy rezerwacji -
- opłata miejscowa 100 zł/turnus./1 osoba,
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. - 10 zł /os./pobyt.


WYCIECZKI FAKULTATYWNE - proponujemy wycieczki fakultatywne w specjalnych cenach. Ceny wycieczek obowiązują przy ich rezerwacji jeszcze przed realizacją imprezy.

1.Apollonia/Byllis/Vlora/Orikum - 75 zł/os. (dzieci do 11,99 lat - 60 zł).
Przejazd do Apollonii - zwiedzanie starożytnego miasta założonego w 588 r p.n.e. przez Greckich kolonistów. Do dziś uznawanego za jedno z najważniejszych miast antycznych o którym pisał sam Arystoteles i Cyceron. W II w. n.e. miasto liczyło prawie 60 000 mieszkańców. W czasach rzymskich, po wojnie Juliusza Cezara z Pompejuszem, Apollonia została wolnym miastem. Rozwijała się jako centrum handlu, kultury i sztuki do III w. n.e. Apollonia jest uznawana za jedno z największych odkryć archeologicznych w Albanii.
Kolejnym punktem zwiedzania będzie Byllis. Ruiny starożytnej, grecko-iliryjskiej metropolii powstałej w IV wieku p.n.e. Niezapomniany widok, z jednej strony rzeki kaskadowo płynącej przez doliny, z drugiej błękit Adriatyku pojawiający się w oddali czyni Byllis jednym z najbardziej atrakcyjnych starożytnych miejsc na Bałkanach.
Następnym przystankiem będzie Vlora, drugi co do wielkości port w Albanii. Miasto leżące na styku dwóch mórz, tutaj właśnie stykają się morze adriatyckie z morzem jońskim. Zwiedzanie w centrum miasta placu flagi wraz z pomnikiem niepodległości i grobem Ismaila Qemala - pierwszego prezydenta Albanii. Dla chętnych wizyta w meczecie Murada zbudowanym w 1542 r., wejście do punktu widokowego, skąd można podziwiać przepiękną panoramę miasta, zatoki, półwyspu Karaburun oraz wyspy Sazan. Kolejnym punktem wycieczki będzie Orikum - ważny port na południu zatoki Vlory. Czas na odpoczynek i plażowanie.

2.Pogradec/Św. Naum/Ohryd - 85 zł/os. (dzieci do 11,99 lat - 70 zł).
Wycieczkę rozpoczynamy przejazdem do Pogradeca, miasta położonego nad jeziorem Ohrydzkim, malowniczo otoczonego górami. Krótki postój. Wjazd do Macedonii, kontynuujemy podróż do monastyru Św. Nauma. Usytuowany na skalistym klifie, klasztor słynie z imponujących XVI i XVII-wiecznych fresków, które sprawiają, że jest on jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w całej Macedonii. Ponadto, można się tutaj delektować wspaniałym, panoramicznym widokiem na jezioro Ohrydzkie. Kolejny punkt wycieczki to Ohryd, letnia stolica Macedonii uznawana za prawdziwą perłę Bałkanów. Wpisane w 1980 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO, miasto zachwyca bogactwem zabytków. Podczas spaceru po mieście zobaczymy pomnik Św. Cyryla i Metodego, zabytkowe bramy miejskie, port, muzeum piśmiennictwa, cerkiew Św. Zofii, amfiteatr z czasów helleńskich, twierdzę Cara Samuela. Dla wielbicieli zakupów - wizyta na tradycyjnym bazarze.

3.Lekursi/Saranda - 100 zł/os. (dzieci do 11,99 lat - 85 zł).
Zwiedzanie Lekursi, potężnej XVI-wieczna twierdzy zbudowana przez słynnego sułtana Sulejmana Wspaniałego. Ulokowana na wzgórzu, pozwala na podziwianie przepięknego widoku, jaki rozpościera się na Sarandę, Ksamil, Korfu i okolice.
Przejazd do centrum Sarandy, miasta, którego historia sięga plemion Ilyryjskich, wówczas nosiło nazwę Onchesmos. W czasach rzymskich Onchesmos było ważnym portem handlowym dla Fenicjan, Epirów i Włochów. W 552 r. n.e. całkowicie zniszczona przez Gotów. Obecnie coraz częściej odnajdywane są ślady dawnego osadnictwa mieszkających tam ludzi.
Spacer po centrum miasta, możliwość wypoczynku i plażowania.


PAKIET WYCIECZEK - JESZCZE TANIEJ !!
Wykupując wszystkie 3 wycieczki płacą Państwo tylko 200 zł /os. (dziecko do 12 lat płaci 150 zł)
Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów są dodatkowo płatne.
Wycieczki fakultatywne są potwierdzane po zebraniu się grupy minimum 20 os.
Powyższe ceny obowiązują przy rezerwacji i opłaceniu wycieczek przed terminem realizacji imprezy.

 

PRZYKŁADOWE TERMINY I CENY:

19.06-30.06.2017     1495 zł

28.06-09.07.2017    1495 zł

07.07-18.07.2017     1455 zł

17.09-28.09.2017     1415 zł

 

ZŁÓŻ WSTĘPNE ZAMÓWIENIE PRZEZ TELEFON

Zapraszamy do naszego salonu sprzedaży.
Bezpłatny Parking dla klientów pod biurem.

Osiedle Nowiny
ul. Dabrówki 11 F
44-210 Rybnik
biuro@pewne-wakacje.eu
tel. 32 323 14 33
tel. 517 237 448