, | tagi: Litwa, weekend majowy, wycieczki objazdowe, LAST MINUTE

 

Wilno - Troki Druskienniki 3 dni

 

termin: 29.04 - 01.05.2017

 

Wycieczka potwierdzona!

 

Cena LAST MINUTE

599 zł

 

 

Wycieczka autokarowa do Wilna na 3 dni

Trasa zagraniczna: Druskienniki – Wilno (2) – Troki

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polsko-litewskiej. Przejazd do Druskiennik – największego i najsłynniejszego uzdrowiska położonego w środku największego kompleksu leśnego na Litwie w Puszczy Orańsko-Druskiennickiej. Tutaj gościli - historyk T. Narbutt, znany poeta Władysław Syrokomla, leczył się i koncertował Stanisław Moniuszko. Ostatnie lata swego życia spędził tu przyjaciel Adama Mickiewicza poeta Jan Czeczot. Przez pewien czas mieszkała Eliza Orzeszkowa. Uwielbiał to miasteczko również Marszałek Józef Piłsudski. Przyjeżdżał tu w latach 1924 – 1930.  W miejscu, gdzie stał dom, w którym się zatrzymywał, pozostał tylko dąb. Spacer po uzdrowisku i degustacja wód mineralnych prosto ze źródła. Wyjazd do Muzeum Grūto parkas będącym jednym z najbardziej niekonwencjonalnych muzeów na Litwie, jeśli nie w całej Europie. Na powierzchni prawie 20 hektarów zgromadzono rzeźby, obiekty i rekwizyty z czasów sowieckich, m.in. dziesiątki monumentalnych pomników Stalina, Lenina i Dzierżyńskiego. Przejazd do Wilna. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Zwiedzanie Wilna, m.in: góra Trzech Krzyży (piękna panorama Wilna), Stary i Nowy Arsenał, Plac Katedralny, Bazylika Archikatedralna św. Stanisława z Dzwonnicą, Pałac Prezydencki (z zewnątrz), Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem św. Janów, Ratusz (z zewnątrz), cerkiew św. Ducha, Ostra Brama, kościół św. Anny i Bernardynów, pomnik i muzeum Adama Mickiewicza. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wilna: przejazd na Rossę i zwiedzanie cmentarza na którym spoczywa serce Piłsudskiego, najpiękniejszy w Wilnie kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu. Przejazd do Trok, zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich. Po zwiedzaniu degustacja kuchni karaimskiej (kibiny - duże pierogi z kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa), czas wolny na zakupy litewskich specjałów i pamiątek. Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
-    przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd)
-    2 noclegi w hotelu*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
-    2 śniadania, 2 obiadokolacje
-    opiekę pilota
-    ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE:
-    pakiet do realizacji programu 40 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, degustacja dań karaimskich, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE:
dopłata do pokoju 1-osobowego:  200 zł

ZŁÓŻ WSTĘPNE ZAMÓWIENIE PRZEZ TELEFON

Zapraszamy do naszego salonu sprzedaży.
Bezpłatny Parking dla klientów pod biurem.

Osiedle Nowiny
ul. Dabrówki 11 F
44-210 Rybnik
biuro@pewne-wakacje.eu
tel. 32 323 14 33
tel. 517 237 448