, | tagi: Włochy, weekend majowy, wycieczki objazdowe, LAST MINUTE

 Smaki i Zapachy Italii
LUKKA - PIZA - SIENA - SAN GIMIGNANO -
rejon CHIANTI - COLLE DI VAL D'ELSA - FLORENCJA

 

TERMIN  POTWIERDZENONY!!!

28.04 - 03.05.2017
 
NOWA cena: 1240 PLN
 
POSZUKIWANA PANI NA DOKWATEROWANIE
 
RAMOWY PROGRAM:
Dzień 1
wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Nocny przejazd do Włoch.

Dzień 2
w godzinach rannych przyjazd do Lukki- miasta otoczonego grubymi, renesansowymi murami obronnymi. Zwiedzanie. Katedra San Martino, spacer najbogatszą ulicą Lukki do Piazza dell’Amfiteatro- gdzie znajduje się krąg średniowiecznych budowli, których fundamenty stanowią łuki rzymskiego amfiteatru, Casa di Puccini, mury obronne, romańska Bazylika San Frediano. Następnie przejazd autokarem do Pizy. Zwiedzanie. Pola Cudów z Krzywą Wieżą, katedrą, baptysterium i dzwonnicą oraz Piazza dei Cavalieri- główny plac średniowiecznej Pizy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3
śniadanie, wyjazd do Sieny- odwiecznej rywalki Florencji. Miasta, które w całości zachowało swój średniowieczny charakter. Zwiedzanie. Kościół św. Dominika, gdzie znajdują się relikwie św. Katarzyny, Sanktuarium św. Katarzyny, Katedra, Piazza del Campo, gdzie dwa razy w roku odbywają się słynne wyścigi zwane ''Palio''. Następnie przejazd do San Gimignano- miasta, nazwanego "średniowiecznym Manhattanem"- ze względu na charakterystyczną, wysoką architekturę. Zwiedzanie. Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna, ulica San Giovanni z pięknymi sklepikami pełnymi miejscowych wyrobów, kolegiata. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 4
śniadanie, przejazd do serca Toskanii- rejonu Chianti. Region słynący z typowo toskańskich pejzaży, winnic, alejek cyprysowych i maleńkich malowniczych miasteczek. Zwiedzanie Greve In Chianti, Radda in Chianti miejscowości uważanej za stolicę Chianti. Przejazd przez miejscowości Castellina in Chianti i Querce Grossa. Możliwość degustacji lokalnych win i zakąsek w jednej z winnic (w terminie 28.04-03.05.2017 w cenie). Przejazd do miejscowości Colle di Val d’Elsa- średniowiecznego miasta z wąziutkimi uliczkami i katedrą, w której znajduje się cenna relikwia- święty gwóźdź, pochodzący z Krzyża, na którym ukrzyżowano Chrystusa. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5
śniadanie, przejazd do Florencji- stolicy Toskanii, kolebki renesansu. Zwiedzanie. Palazzo Pitti, Ponte Vecchio- stary most złotników, spacer przez Pizza della Signiorii, Palazzo Vecchio, Wieża Giotta, Katedra Santa Maria della Fiore z piękna neogotycka fasadą, Baptysterium, Dom Dantego, kościół Santa Croce, kościół San Lorenzo. Czas wolny. W godzinach wieczornych wyjazd do Polski.

Dzień 6
powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

 

Cena zawiera:

 

ZAKWATEROWANIE- 3 noclegi w hotelu *** w okolicach Florencji. Pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, TV;
WYŻYWIENIE- 3 śniadania, 3 obiadokolacje;
OPIEKA PILOTA na całej trasie wycieczki;
TRANSPORT- przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, DVD, WC);
UBEZPIECZENIE NNW, CP i KL, bagaż Signal Iduna S.A.
SKŁADKA na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny*.

* Na podstawie art. 10f ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 187 i 1334) i rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. (Dz. U. z 25 listopada 2016 r. poz. 1900).
Szczegółowe informacje są zawarte w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa VERO TRAVEL.

W TERMINIE 28.04-03.05.2017 W CENIE DEGUSTACJA WIN!!!

 

Cena nie zawiera:

biletów wstępu, opłat za lokalnych przewodników, podatku turystycznego, kosztów degustacji, zestawów słuchawkowych Audio Guide- łącznie ok. 70 EUR/os.,
napojów do obiadokolacji.

OPCJONALNIE dopłata do pokoju 1- osobowego 200 zł.

 

 

ZŁÓŻ WSTĘPNE ZAMÓWIENIE PRZEZ TELEFON

Zapraszamy do naszego salonu sprzedaży.
Bezpłatny Parking dla klientów pod biurem.

 

Osiedle Nowiny
ul. Dabrówki 11 F
44-210 Rybnik
biuro@pewne-wakacje.eu
tel. 32 323 14 33
tel. 517 237 448